Jest to specjalna technologia wykorzystująca podczerwień do tworzenia obrazu temperatury powierzchni budynku. Dzięki temu nie musimy ingerować w strukturę budynku, a całość pomiaru odbywa się nieinwazyjnie Podczas badania kamerą termowizyjną otrzymujemy pełen rozkład temperatur na powierzchni budynku oraz miejsca strat ciepła.
Zastosowanie kamery termowizyjnej:
ELEKTRYKA
– wykrycie awarii, przeciążeń, korozji oraz wychwycenie wewnętrznych usterek.
TECHNIKA SANITARNA, GRZEWCZA I KLIMATYZACYJNA
– sprawdzanie ogrzewania podłogowego i układu rur,
– lokalizacji rur grzewczych i przecieków – rozpoznaniu układu rur gorącej i zimnej wody oraz dokładną lokalizację uszkodzonych lub zatkanych rur,
– sprawdzaniu grzejników – np. czy grzejnik wymaga odpowietrzenia,
– kontroli klimatyzatorów – np. szybko zlokalizować usterki i ograniczyć przyczyny ich występowania,
TERMOIZOLACJA
– wykrywanie wad izolacji i mostków termicznych – np w pracy monterów okien, kamery pomagają prześwietlić elewację, szybko wykryć i usunąć wady konstrukcyjne przy oknach i drzwiach np. mostki cieplne.
– wykrywanie przecieków wody i nieszczelności w obrębie okna
WYKAŃCZANIE WNĘTRZ
Kamera termowizyjna pomoże w wykryciu niedociągnięć tj. nieszczelne lub uszkodzone izolacje które w przyszłości mogą powodować straty energii i pogarszają efektywność energetyczną budynku lub mieszkania. Najlepiej sprawdza się to w suchej zabudowie, pracach malarskich. Natomiast na rynku nieruchomości w trakcie dokonywania wyceny nieruchomości lub w trakcie wydawania potwierdzenia efektywności energetycznej budynku.